باز هم بیل گیتس در صدر فهرست میلیاردرها

ایران  آی تی - بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت در صدر فهرست سالانه‌ی میلیاردرهای آمریکایی مجله فوربس قرار گرفت.


بر اساس فهرست مجله فوربس که روز چهارشنبه منتشر شد ثروت بیل گیتس 57 میلیارد دلار اعلام شده است.


گیتس با این که عنوان پولدارترین فرد جهان را به کارلوس اسلیم مکزیکی واگذار کرد اما همچنان جایگاه نخست خود در آمریکا را حفظ کرده است.
بر اساس این گزارش پل آلن که به همراه بیل گیتس مایکروسافت را تاسیس و آن را به غول نرم‌افزاری جهان تبدیل کرد در جایگاه دوازدهم این فهرست قرار دارد.


بیل گیتس چند ماه قبل از شغل تمام وقت خود در مایکروسافت کناره‌گیری کرد تا وقت خود را در امور بشردوستانه در بنیاد خیریه‌ای صرف کند که به همراه همسرش آن را اداره می‌کند.


این شرکت نرم‌افزاری اکنون به وسیله استیو بالمر، همکلاسی سابق گیتس در دانشگاه هاروارد اداره می‌شود که در رده ی پانزدهم فهرست فوربس جای گرفته است.
مایکل دل، بنیانگذار شرکت سازنده‌ی رایانه‌ی دل در جایگاه یازدهم 400 آمریکایی پولدار فوربس قرار دارد؛ سرگی برین و لاری پیج، بنیانگذاران گوگل در رده‌ی سیزدهم و چهادرهم این فهرست قرار گرفتند.


جیمز گودنایت، بینیانگذار SAS و جفری بزوس، بنیانگذار آمازون جایگاه سی و سوم را سهیم شده و پی امیدیار، بنیانگذارeBay جایگاه پنجاه و چهارم، اریک اشمیت، رییس گوگل پنجاه و نهم و استیو جابز، رییس اپل شصت و یکم این فهرست را به خود اختصاص دادند.

/ 1 نظر / 14 بازدید