گوگل و عرضه گوشی ضد سرما‌خوردگی

 فارس- یک شرکت سازنده داروها و تجهیزات پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و انفولانزا برنامه ای نرم افزاری برای گوشی G1 شرکت تی موبایل موسوم به "گوگل فون" طراحی کرده که به کاربران در مورد میزان آلودگی محیط اطراف به ویروس های زمستانی و به خصوص ویروس های آنفولانزا و سرماخوردگی هشدار می دهد.


این برنامه با عنوان کامل "Zicam Cold & Flu Companion" ، می تواند مشخص کند که چند درصد از افراد ساکن در یک منطقه خاص از بیماری های مرتبط با دستگاه تنفسی رنج می برند. نکته جالب تر آنکه این نرم افزار حتی می تواند مشخص کند که کدامیک از علائم بیماری های زمستانی مانند سرفه، گلودرد و ... بیشتر در یک منطقه خاص متداول هستند.


شرکت سازنده این نرم افزار به نام Matrixx Initiatives Inc. که مقر آن در آریزوناست و محصولات خود را با نشان تجاری Zicam عرضه می کند اطلاعات مربوط به بیماری های مذکور را از طریق شرکت دیگری موسوم به Surveillance Data Inc. دریافت می کند. این شرکت نیز اطلاعات یاد شده را از مراکز پزشکی و داروخانه ها جمع آوری می کند.


اطلاع از میزان خطر ابتلا به یک بیماری در یک منطقه پستی خاص و مقایسه اطلاعات با یکدیگر از جمله امکانات این نرم افزار جالب است. این برنامه تا اواخر این ماه بر روی گوشی های آیفون اپل نیز در دسترس خواهد بود.

منبع : آی تی ایران

/ 4 نظر / 29 بازدید
صبا

سلام واقعا جالب بود لذت بر ده ایم

صبا

سلام واقعا جالب بود لذت بر ده ایم

صبا

سلام واقعا جالب بود لذت بر ده ایم

علی پویا(خواب و رویا)

[لبخند][دست][لبخند][دست][لبخند][دست][لبخند][دست][لبخند][دست] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][لبخند][دست]عیدقربان؛روز ایمان پاک عاشقان[دست][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] خدا [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] ابراهیم(ع) [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] اسماعیل(ع) [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] یقین [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] حکمت [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] اطاعت [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][گل][دست][گل] تدبیر [گل][دست][گل][لبخند][گل] [گل][لبخند][دست] ***بر شما مبارک*** [دست][لبخند][گل] [لبخند][دست][لبخند][دست][لبخند][دست][لبخند][دست][لبخند][دست] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]