روبات خانه‌دار ساخته شد

محققان آلمانی نمونه آزمایشی روبات خانه داری به بلندی یک متر و 45 سانتی متر را توسعه داده اند که می توان آن را از طریق صدا کنترل کرد.
متخصصان روباتیک موسسه فرانهوفر اشتوتکارد نمونه آزمایشی روباتی با عنوان Care-O-bot را ساخته اند که تنها دست آن سه انگشت دارد و قد آن یک متر و 45 سانتی متر است.


این روبات یکی از نمونه های نسل جدید روباتهای خانه دار است. این روبات قادر است محتویات یک بطری را با دقت داخل لیوانها بریزد، لیوانها را داخل سینی گذاشته و آنها را به مهمانان تعارف کند.


این روبات که تنها یک دست دارد می تواند تمام روز ساکت باشد، مسیر آشپزخانه تا اتاق نشیمن را حرکت کند و کارهای خانه را انجام دهد.


براساس گزارش اکونومیست، نوآورانه ترین بخش این روبات خانه دار توانایی آن در پیدا کردن اشیایی است که به آنها نیاز دارد و اینکه می تواند بدون برخورد به دیگران حرکت کند.


این روبات مجهز به حسگری است که اگر فردی در محدوده بازوی مکانیکی آن حرکت کند می تواند حضور فرد را تشخیص دهد.


همچنین Care-O-bot دارای یک دوربین ویدیویی رنگی، اسکنر لیزری و یک دوربین ویدیویی سه بعدی است که امکان دیدن تمام اشیا در تمام جهتها را فراهم می کنند.
این روبات در حقیقت یک سکوی چند جهتی با چهار چرخ است که به صورت مجزا عمل می کنند. به این ترتیب Care-O-bot می تواند با امنیت حتی در فضاهای بسیار سخت نیز حرکت کند. تنها بازوی این روبات بسیار انعطاف پذیر است و توانایی گرفتن اشیای بسیار کوچک را دارد.

Care-O-bot دارای حسگر تشخیص صدا است و بنابراین می تواند از طریق صدا کنترل شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید