نجات کره زمین توسط سازمان‌های IT

سرویس اخبار خارجی ایتنا – مطابق این گزارش، شرکت‌ها با انجام تغییرات در استفاده خود از ICT قادر هستند تا میزان پانزده درصد در کاهش جهانی انتشار مواد مضر همکاری و تشریک مساعی نموده و بدین ترتیب تا مبلغ 800 میلیارد دلار در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند

مطابق تحقیقات جدیدی که گروه Climate Group و Global e-Sustainability Initiative مشترکاً صورت دادند، تغییر در روش‌های تجاری تأثیر بسزایی بر نشر گازهای خطرناک و صرفه‌جوئی در مصرف انرژی داشته و به کاهش «ردپای کربنی» سازمان‌ها کمک می‌نماید.

این گزارش که Smart 2020 نام دارد با تشریح ساز و کارهای اقتصادهای «کم کربن» در عصر فناوری اطلاعات، مورد تأیید تحلیلگران شرکت مشاور مدیریت McKinsey قرار گرفته است.

در این گزارش «اقتصاد کم کربن» به کسب و کارهایی اطلاق شده که در نتیجۀ فعالیت‌های مستقیم و غیر مستقیم آنان، کمترین آسیب‌های زیست محیطی مخصوصاً آسیب‌هایی که منجر به صدور ترکیبات کربنی به جو زمین می‌شوند اتفاق افتاده و همچنین موجب کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و کربنی می‌گردند.

مطابق گزارش Smart 2020 شرکت‌ها با انجام برخی تغییرات در استفاده خود از ICT قادر هستند تا میزان پانزده درصد در کاهش جهانی انتشار مواد مضر همکاری و تشریک مساعی نموده و بدین ترتیب تا مبلغ 800 میلیارد دلار در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

روش‌های نام برده شده شامل استفاده از برخی راه‌های جانشین، بجای استفاده از ابزارهای Teleworking و ویدیو کنفرانس بوده و پیشنهاد می‌کند تا ماشین‌ها و ابزارهای فیزیکی با راه‌حل‌های مجازی جایگزین شوند.

استفاده از ابزارهای شبکه‌ای پیشرفته و بکارگیری دستگاه‌هایی با طول عمر بالاتر از دیگر مواردی هستند که بعنوان روش‌های تأثیرگزار بر محیط شناخته شده‌اند.

/ 1 نظر / 9 بازدید
منم کشاورز

فروش و تولید وتوزیع مرغوبترین نهال های اصلاح شده پیوندی و زیباترین گیاهان آپارتمانی تولید و عرضه نهال : هلو شلیل الو زردالو سیب گلابی گیلاس آلبالو گوجه سبز خرمالو و... در رقمهای مختلف ایرانی و خارجی ودرختان غیر مثمر نهالستان مهندس ظروفی: