گوگل مرکز تحقیقاتی خود را تعطیل کرد

همکاران سیستم - شرکت گوگل دو سال پس از تاسیس یک مرکز تحقیقاتی مهندسی در ایالت آریزونای آمریکا، این مرکز را تعطیل کرد. زیرا به عقیده مدیران گوگل، اقدامات صورت گرفته در آن به صورت جزئی و منفصل صورت می‌گرفته و فایده چندانی نداشته است.
این جریان یکی از نادرترین اتفاقات محسوب می‌شود که شرکت گوگل یک مرکز را به خاطر حرکت کند فعالیت‌های خود تعطیل کند.

شرکت گوگل از تاریخ 31 مارس تا 30 ژوئن سال جاری میلادی 450 کارمند جدید را استخدام کرد و بر این اساس، مجموع همکاران گوگل به 19 هزار و 604 نفر رسید.

این شرکت در سراسر جهان شعبه دارد و لیست کاملی از مشاغل را روی سایت خود قرار داده است تا علاوه بر کارمندان موجود، افراد مورد نیاز خود را به صورت مستمر در اختیار بگیرد.

دفتر شرکت گوگل در شهر تمپ(Tempe) در ایالت آریزونا که 50 کارمند در آن مشغول به کار بودند، بر اساس سیاست‌های گوگل مبنی بر راه‌اندازی مراکز مهندسی در سراسر آمریکا برای به کارگیری استعدادهای محلی تاسیس شده بود. قرار بود که دفتر گوگل در آریزونا از تعدادی از پروژه‌های این شرکت پشتیبانی می‌کند، اما به گفته "آلان یوستیس"(Alan Eustace) مدیر مرکز مهندسی و تحقیقات گوگل، این دفتر بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فعالیت خود را ادامه نداد.
مدیر مرکز مهندسی و تحقیقات گوگل در این باره در یک مطلب وبلاگی نوشت: « در حالی که همه کارمندان این دفتر در بهترین حالت ممکن فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند، ما دریافتیم که پروژه‌های مهندسان ما در مرکز آریزونا به صورت جزئی و کوچک انجام می‌شود».
به نوشته یوستیس، این مرکز از تاریخ 21 نوامبر به فعالیت خود خاتمه خواهد داد و گوگل اعلام کرده است که این کارمندان را اخراج نخواهد کرد. گوگل هم‌اکنون در تلاش است کارمندان این مرکز را به یکی دیگر از دفاتر خود انتقال دهد و یا فرصت‌های کاری دیگری را در شرکت گوگل برای آن‌ها بیابد.

 

پی نوشت :‌اینکه کارمندان خود را گوگل اخراج نمی کند بایستی به مدیریت قوی این شرکت پی برد.

/ 0 نظر / 8 بازدید