شرکت جدید بیل گیتس راه اندازی شد

بیل گیتس، مدیر اجرایی پیشین مایکروسافت تنها سه ماه پس از کناره‌گیری از سمت تمام وقت خود در غول نرم‌افزاری به‌منظور پرداختن به امور بشردوستانه شرکت جدیدی راه‌اندازی کرد.

 bgC3، شرکت جدید گیتس در کرک لند سیاتل قرار داشته و با یک رایانه‌ی صفحه لمسی سورفیس مایکروسافت که به‌عنوان دفتر مهمان مجازی استفاده می‌شود کامل می‌گردد.

اسناد عمومی bgC3 را به‌عنوان یک اندیشگاه توصیف کرده‌اند؛ این شرکت جدید که در ماه مارس تاسیس شد در ابتدا Carillon Holdings نام داشت اما در ماه ژوییه به bgC3 تغییر نام یافت. 


به گفته‌ی منابع نزدیک به این شرکت، bgC3 سرمایه‌گذاری تجاری جدید نبوده بلکه راهی برای هماهنگ کردن امور تجاری و کارهای بشر دوستانه‌ی گیتس است. 


بیل گیتس از سمت خود در مایکروسافت کناره‌گیری کرد تا بیش‌تر وقت خود را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس، سازمان بشردوستانه‌ای که به اتفاق همسرش برای مبارزه با مسایل جهانی مانند مشکلات بهداشتی و آموزش و نابرابری اجتماعی ایجاد کرده بود، بپردازد.

 
با این حال bgC3 بر پیگیری شخصی بیل گیتس از توسعه‌های جدید در دنیای علم و فن‌آوری نظارت می‌کند و تصور می‌شود نام این شرکت مخفف Bill Gates CATALYST 3 باشد که بر بلندپروازی گیتس برای ادامه‌ی نوآوری حتی پس از دوران نیمه بازنشستگی‌اش حکایت دارد یا مخفف Bill Gates Company 3 باشد تا خاطر نشان کند این سومین سرمایه‌گذاری بزرگ گیتس پس از تاسیس مایکروسافت و بنیاد نوع دوستش است.

/ 2 نظر / 16 بازدید
سارا فلاح

خبر جالبی بود.ولی حیف شد که بیل گیتس از مایکروسافت کناره گیری کرد[ناراحت]

زهرا

وقت نکردم مطالبتو بخونم.مطمئنا خالی نیست.تو وبلاگم پیوندت و دارم البته شرمنده.اگه دوست داری تبادل اطلاعات داشته باشیم.موفق باشی