بنیانگذار گوگل دست به گریبان پارکینسون!!!

فارس- سرگی برین یکی از دو موسس شرکت گوگل که به تازگی دست به وبلاگ نویسی زده در دومین پست وبلاگ خود از احتمال ابتلای خود به بیماری خطرناک پارکینسون در آینده خبر داده است.


در این وبلاگ به نشانی http://too.blogspot.com، وی تصریح کرده که یک آزمایش تازه ژنتیکی نشان می دهد وی نسبت به افراد عادی از شانس بالاتری (20 تا 80 درصد )برای ابتلا به بیماری پارکینسون برخوردار است. برین افزوده که مادر وی نیز به همین بیماری مبتلاست، اما خوشبختانه این بیماری ارثی نیست.


وی در وبلاگ خود اظهار امیدواری کرده که بتواند زندگی خود را با این مساله تطبیق دهد و از تحقیقات و پژوهش هایی که برای مقابله با این بیماری انجام می شود پشتیبانی کند.


افشای این مساله توسط یکی از ثروتمندترین مدیران شرکت های ICT جهان در حالی صورت می گیرد که وی تاکنون اطلاعات بسیار کمی را در مورد زندگی شخصی خود در اختیار رسانه ها قرار داده بود.


بیماری پارکینسون باعث می شود، پیام‌هایی که در ارتباط با شیوه و زمان حرکت بدن هستند، آهسته‌تر از مغز ارسال شوند و در نتیجه شخص مبتلا قادر به شروع و کنترل حرکاتش به صورت طبیعی نخواهد بود. بیماری پارکینسون علائم متفاوتی دارد که از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. این علائم عبارتند از لرزش دست و پا، صورت و فک، سفتی یا گرفتگی عضلات اندام‌ها و تنه، کاهش سرعت حرکات و اختلال تعادل و هماهنگی.

/ 0 نظر / 12 بازدید